Skip to content

Ozone Demo Board. PIC18F4550

by admin on September 13th, 2010

Ozone Demo Board.
Завершено розробку лабораторного стенду. Стенд виконано на базі мікро контролера фірми microchip PIC18F4550 . В стенді реалізовано шини передачі даних такі як USB, RS232 та SPI. В стенді застосовано флєшконтроллер що дозволяе перепрограмовувати його через шину USB не потребуючи додаткового програма тора для контролера, використовуючи лише програмне забезпечення. Також особливістю стенду є те що він не потребую додаткового джерела живлення, воно забезпечується через USB порт ПК. В лабораторному стенді окрім шин передачі даних реалізовано клавіатуру на 16 кнопок ,що дає можливість при використанні класів HID реалізувати управління ПК за допомогою зовнішнього пристрою (лабораторного стенду). При використанні класів CDC можна реалізувати віртуальний компорт та познайомитись з його роботою. Як додаткова можливість е те що можна створити міст передачі даних між двома ПК через стенд по схемі ПК1-клас CDC(USB) –клас COM - ПК2 дані можна відображати у програмі Hiperterminal що е стандартною для системи Windows.
Також в лабораторному стенді зроблено 4и семи сегментних індикатори під управлінням транзисторних ключів що дае можливість студентам відпрацювати методи відображення символів чисел на цьому екрані, та управління транзисторами в ключевому режимі, реалізовувати приклади програм роботи таймерів та запрограмувати годинник чи калькулятор у разі використання індикатора в парі з клавіатурою. Клавіатура та індикатори спеціально підєднано до одного порту контролера щоб показати, на прикладі, застосування динамічної індикації в задачах використання контролера. Також до одного з портів підєднано два потенціометри що дає можливість познайомити студентів з роботою вбудованого в конроллер АЦП та дає можливість реалізувати елементарний вольт метр в навчальних цілях.
Також в стенді на один з портів контролера приєднано лінійку світло діодів що дає можливість студентам відображати побітно дані з мікро контролера та візуально контролювати режими його роботи використовуючи діоди як індикатори стану роботи програмного забезпечення в контролері.
Як додаткова властивість стенду є те що поєднавши два комплекти(стенди) можна відпрацювати в режимі лабораторного завдання передачу даних по шині SPI .
Всі порти контролера виведено на відповідні зовнішні розєми що дозволяє в подальшому розвивати лабораторний стенд приєднуючи модулі для відпрацювання інших прикладних задач.


Comments are closed.